1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ulaşım

ARABAYLA

İstanbul'dan  karayolu ile Tekirdağ - Keşan -Gelibolu -Eceabat  üzerinden Çanakkale'ye gelinir. Çanakkale Boğazı' nı geçmek için 4 seçeneğiniz bulunuyor.

Bunlar sırasıyla:

* Gelibolu - Çardak / Arabalı Motor - 25 dakika

* Gelibolu - Lapseki / Arabalı Vapur (Gestaş) - 30 dakika

* Eceabat - Çanakkale / (Gestaş) - 25 dakika

* Kilitbahir - Çanakkale / Arabalı Motor - 5 dakika

Gestaş tarafından düzenlenen arabalı vapur seferleri saat başı yapılıyor. Arabalı motorların sefer saatleri ise Gestaş seferlerindeki boşluğu dolduracak şekilde düzenlenmiş. Yani birini kaçıran diğerini yakalayabiliyor.

Çanakkale’den sonra Geyikli - Bozcaada tabelalarını takip ederek yaklaşık 50 dakikada Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne ulaşılıyor.

Hızlı Feribot: İstanbul - Bozcaada arasında araç kullanım süresini azaltmak isteyen ziyaretçiler  Yenikapı - Bandırma hızlı feribot hattını da kullanabilir. Hergün sabah ve akşam saatlerinde yapılan seferlerde İstanbul'dan Bandırma'ya yolculuk ortalama 2 saat sürüyor. Bandırma’dan sonra Lapseki - Çanakkale üzerinden Geyikli’deki iskeleye varmak 3 saati buluyor. Alternatif olarak Bandırma’dan sonra Biga - Çan - Bayramiç güzergahı da takip edilebilir. Bu yol diğeri kadar geniş olmasa da manzarası muhteşem!

Karayolu Mesafeleri:

* İstanbul - Bozcaada: 400 km.

* Ankara - Bozcaada: 710 km.

* Bursa - Bozcaada: 320 km.

* İzmir - Bozcaada: 280 km.

* Çanakkale - Bozcaada: 50 km.


UÇAKLA

Bozcaada’da havaalanı bulunmuyor. En yakın havaalanı 56 km. uzaklıkta bulunan Çanakkale Havaalanı.

İstanbul’dan ya da Ankarada'dan Bozcaada’ya en kısa sürede ulaşmanın yolu, THY'nın haftada 3 gün

düzenlediği seferleri kullanmak.

İstanbul - Çanakkale arasında seferler; salı, perşembe, pazar günleri saat 16:15'te THY'nin İstanbul Atatürk Havaalanından kalkan uçağı ile sağlanıyor.

Çanakkale - İstanbul arasında seferler; salı, perşembe, pazar günleri saat 18:15'te THY'nin Çanakkale Havaalanından kalkan uçağı ile sağlanıyor.

Havaalanı ile Çanakkale merkez arasındaki mesafe 2 km. Servis aracı ya da taksi ile Çanakkale otobüs garına, buradan saat başı kalkan minübüslerle 1 saatte Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne ulaşabilirsiniz.


DENİZ YOLU ULAŞIM

Arabalı Feribot Seferleri:

Bozcaada’ya ulaşım Gestaş tarafından sağlanıyor. Bozcaada ile Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi arasındaki 4 mil mesafe, ortalama yarım saatte alınıyor.

Yaz sezonunda araçlarıyla Bozcaada'ya geçmek isteyen ziyaretçiler  GESTAŞ' ın  4440752 nolu telefonundan rezervasyon yaptırabilmektedirler.

 

GESTAŞ 7/24 ÇAĞRI MERKEZİ : 0286 444 07 52

http://www.gestasdenizulasim.com.tr/

 

İletişim Bilgileri

Üzüm Otel Facebook Sayfası

casus telefon